Polisa na życie a koronawirus - ubezpieczenie a koronawirus - wypłata odszkodowania koronawirus Grójec, Warszawa, Piaseczno

Ubezpieczenie na życie a SARS-CoV-2. Czy Twoja polisa chroni Cię finansowo w przypadku zachorowania?

Pojawienie się globalnej pandemii sprawiło, że zaczęliśmy jeszcze bardziej niż dotychczas doceniać zdrowie i życie. Codzienne doniesienia z Polski i świata nie napawają optymizmem – koronawirus nie odpuszcza i coraz szersze kręgi zatacza we wszystkich rejonach Polski. Ta sytuacja wpływa również na rynek ubezpieczeniowy. Czy istnieje ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia w przypadku zachorowania na koronawirusa lub śmierci wskutek tej choroby?

Czy polisa na życie chroni Twoich bliskich w przypadku śmierci wskutek SARS-CoV-2?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie bliskim osoby ubezpieczonej w przypadku jej śmierci – z wyłączeniem odpowiedzialności w przypadku popełnienia samobójstwa, śmierci z przyjmowaniem alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychotropowych lub innymi sytuacjami, które są szczegółowo wskazane w Twojej polisie. Zatem śmierć w wyniku powikłań koronawirusa również kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania i nie ma tutaj żadnych kruczków.

Czy polisa na życie pokryje koszty leczenia?

I tak, i nie. W przypadku polis z pakietem Assistance możesz liczyć na przykład na dostawę leków do domu, transport medyczny, pomoc domową czy konsultację lekarza pierwszego kontaktu. Samo zachorowanie na koronawirusa natomiast nie uprawnia ubezpieczonego do wypłaty odszkodowania, chyba że znajdzie się z jego powodu w szpitalu. Polisa na życie dokładnie określa warunki zasiłku szpitalnego.

Czy polisa na życie gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku niezdolności do pracy spowodowanej zachorowaniem na koronawirusa?

Zachorowanie na koronawirusa jest równoznaczne z czasową niezdolnością do pracy, ze względu na konieczność izolacji w domu. Jednak aby zaistniał warunek konieczny do wypłaty odszkodowania z tego tytułu, potrzebne jest zwolnienie L4 od lekarza. W innym przypadku ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Jeśli obawiasz się konsekwencji zachorowania na koronawirusa, nie ryzykuj i ubezpiecz się niezależnie od wieku. Zapraszamy, znajdziemy dla Ciebie ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb – Ubezpieczenia Grójec, ul. Mogielnicka 31/1


Drukuj   E-mail